fittoppraha@gmail.com   +420 776 839 666

WELLNESS & SPA

Přijďte si k nám odpočinout!

?

SAUNA

Pronájem naší privátní sauny na 90 minut je za 300 Kč. Rezervujte si ji na recepci raději předem, ať pro vás ve vámi zvolený termín máme volno.

Jaký vliv má na naše tělo saunování?

Je lepší před tréninkem, po něm nebo jít do sauny až v odpočinkovém dnu? Pokud od saunování očekáváme regeneraci, tak bychom měli volit saunu až po sportovní aktivitě nebo ve dni volna. Pro silové sportovce je vhodné zařadit saunu před zátěží (warm-up) nebo s větším odstupem po zátěži a naopak, pro sportovce co chtějí zlepšit vytrvalost je dobré navštívit saunu těsně po výkonu. Ale pozor, tepová frekvence by měla být při vstupu do sauny pod hodnotou 100 úderů za minutu. Při každém saunovacím cyklu vypotíte přibližně 0,5 l tekutin, je tedy velice důležité doplňovat v průběhu dostatečné množství vody, jinak dojde ke snížení regenerace z důvodu dehydratace organismu. Tepelná terapie má pozitivní vliv na vytrvalostní výkonnost. Namáhané svaly se díky tomu rychleji regenerují (odplavuje se ze svalů kyselina mléčná) a to může dopomoci k lepšímu výkonu, posílení imunitního systému a větší odolnosti při stresové zátěži. Zchlazovací fází dojde k vazokonstrikci neboli stažení cév. To provádíme chladnou nebo studenou vodou buď sprchou, poléváním vědrem nebo koupelí v bazénku. Po celém saunovacím cyklu následuje odpočinek v relaxační části, kde je vhodné doplnit tekutiny.

Jak dlouho trvá saunování?

Celý cyklus zahřívání a zchlazování provádíme maximálně 3-5×. V potírně bychom měli setrvat v rozmezí mezi 10-15 minutami nebo do snesitelnosti, nejlépe vleže, kdy je celé tělo vystaveno stejné teplotě.

Kontraindikace

Kontraindikace se mohou lišit v závislosti na zdravotním stavu jednotlivce, ale některé běžné kontraindikace zahrnují:

Kardiovaskulární problémy: Osoby s nestabilní anginou pectoris (bolestí na hrudi), nedávným srdečním infarktem, nekontrolovaným vysokým krevním tlakem, arytmií nebo jinými závažnými srdečními onemocněními by se měly vyhnout saunování. Sauna může zvýšit srdeční zátěž a tlak.

Respirační problémy: Osoby s akutními infekcemi dýchacích cest, astmatem v akutním stádiu nebo chronickými obstrukčními onemocněními plic by měly být opatrné při saunování, protože horký vzduch může zhoršit jejich stav.

Infekční nemoci: Osoby s nakažlivými nemocemi nebo horečnatými stavy by se měly vyhnout saunování, protože mohou ohrozit ostatní návštěvníky sauny.

Horečka: Pokud máte horečku, neměli byste do sauny jít. Sauna by mohla zvýšit tělesnou teplotu ještě více.

Vysoká citlivost na teplo: Některé osoby mají nízkou toleranci vůči vysokým teplotám a neměly by v sauně zůstávat dlouhou dobu. To platí i pro starší lidi, malé děti a těhotné ženy.

Alkohol a drogy: Konzumace alkoholu nebo narkotik před nebo během saunování může být nebezpečná a zvyšovat riziko dehydratace a jiných komplikací.

Některá onemocnění kůže: Osoby s infekcemi kůže, vyrážkami nebo rozsáhlými popáleninami by měly saunu vynechat, protože horký vzduch a pot mohou zhoršit tyto stavy.

Těhotenství: Těhotné ženy by měly návštěvu sauny konzultovat se svým lékařem. V některých případech může být saunování během těhotenství kontraindikováno.

Rezervace

SOLÁRIUM

Solárium je zařízení, ve kterém se můžete opalovat mnohem bezpečněji než na slunci, zejména díky přesnému dávkování UV záření. V našem fitness centru máme bezpečná certifikovaná horizontální solária splňující normy Evropské Unie.

Přijďte se k nám prohřát, odpočinout si a krásně se opálit. Solárium má navíc povzbuzující vliv na tvorbu hormonů, ovlivňuje krevní oběh a látkovou výměnu, zlepšuje akné, podporuje tvorbu vitamínu D a celkově dodává tělu energii.

Solárium 880

$19 Kč/min

Recepce

MASÁŽ

Manuální lymfodrenáž

Zlepšuje a podporuje tok lymfy=odplavování škodlivých látek z těla.

Breussova masáž

Relaxační, přesto velmi účinná pro uvolnění bolesti a napětí svalů v oblasti páteře-odplavení stresu a psychické únavy.

Hot Stones

Klasická masáž s prohříváním horkými lávovými kameny-vhodná pro ztuhlé a přetížené svaly.

Celková masáž

.800 - 1 000 Kč

75 – 90 minut

Záda, šíje a nohy

.700 - 800 Kč

60 – 75 minut

Nohy

.350 - 500 Kč

25 – 45 minut

Šárka Dubová

WELLNESS

PRODLUŽOVÁNÍ ŘAS

Divine Prague

Klasické řasy

.1 000 Kč

Řasa na řasu (nový set)

Doplnění klasických řas

.800 Kč

Po 3 týdnech

Volume Lash (3D - 6D)

.1 300 Kč

Objemové řasy (nový set)

Doplnění Volume Lash (3D - 6D)

.1 000 Kč

Po 3 týdnech

WELLNESS

KOSMETIKA

Kompletní kosmetické ošetření

Zahrnuje povrchové čištění pleti, hloubkové čištění (manuální i pomocí UV špachtle), peeling, masáž obličeje, krku a dekoltu, masku, aplikaci séra, očního krému a závěrečného pleťového krému dle typu pleti. V ceně je i úprava  a barvení obočí.

90 minut

750 Kč

Menší kosmetické ošetření

Zahrnuje povrchové čištění pleti, hloubkové čištění (manuální i pomocí UV špachtle), peeling, masku, aplikaci séra, očního krému a závěrečného pleťového krému dle typu pleti. V ceně je i úprava a barvení obočí.

60 minut

600 Kč

Depilace

Lýtka – 350 Kč

Celé nohy – 550 Kč

Ruce – 250 Kč

Třísla – 200 Kč

Horní ret – 100 Kč

Úprava barvení obočí

Samostatně – 250 Kč

K proceduře – 200 Kč

V rámci kosmetického ošetření – ZDARMA

Anežka Bánovcová